Raw Food

O Raw Food

V srpnu 2012 jsem přijala výzvu k detoxifikaci a přešla jsem na takzvanou vitariánskou nebo syrovou stravu, v angličtině raw food. Tato strava je tepelně neupravovaná veganská strava. Vynechávají se veškeré cukry, mouky, mléčné a živočišné výrobky. Základ tvoří ovoce, zelenina, ořechy, semínka, klíčky, výhonky a do 42 stupnů Celsia sušené plody. Z této palety se dají vytvořit výtečně chutnající jídla za použití mixéru, ledničky a mrazáku. Několik výhod raw food diety:

  • zachování veškerých vitamínů, minerálů a enzymů
  • detoxifikace organismu
  • přirozeně nenásilné
  • menší riziko výskytu degenerativních onemocnění
  • menší opotřebení organismu a tedy delší život

Moje osobní zkušenost se syrovou stravou je zatím rok stará, raw jídla mi velmi chutnají a moc mě baví je připravovat pro sebe i ostatní. Zároveň mi tato strava připadá jako vhodná nenásilná alternativa směřující k ozdravení organismu lidí a ráda bych ji proto šířila dál formou konzultací, workshopů, rautů, dortů na objednávku a dalších možných forem.

Raw Food Workshop u Vás doma

Již jsme zorganizovali náš první Raw workshop u rodičů v Semicích. V jídelníčku bylo: smoothie, sýr, paštika, špagety bolognese, broskvový koláč, jahodový dort a quiche. Pokud máte zájem o workshop u Vás doma, neváhejte nás kontaktovat.

Raw Raut

Ve čtvrtek 5.9. jsme připravili raw jídlo pro raut v rámci slavnostního otevření Studia Vitality v Poděbradech. Na menu bylo několik pomazánek (avokádová, paštika, sýr), dva ovocné dorty a čokoládové fondue s ovocem. Máte-li zájem o přípravu raw jídla pro Váš raut, neváhejte nás kontaktovat.
[nggallery id=2]

Odkazy

Vila Flora Praha
Vitarian.cz
Najím se a zhubnu
Živě a syrově
Vitakuchařka

Restaurace

1 komentář u „Raw Food

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *