O nenásilných alternativách

Nenásilné alternativy představují otevřenou platformu lidí, kteří se zaměřují na svůj tvořivý potenciál a v souladu s ním mění své okolí. Nenásilí je právě tímto tvořivým potenciálem, který po staletí udržuje svět v chodu a vývoji. Rádi bychom dali v dnešním světě důraz na ty alternativy, které vedou směrem k pozitivnímu vývoji společnosti. V současnosti se jedná především o zemělodě a jejich systémy jako zcela soběstačná alternativa bydlení, aquaponii jako revoluční metodu pěstování vyžadující o 90% méně vody než klasické zemědělství, permakulturu umožňující pěstovat rostliny v souladu s přírodou, microgreens – zelené výhonky vedoucí ke zdraví, živou vitariánskou stravu očišťující organizmus a Montessori výchovu vytvářející ty nejlepší podmínky pro přirozený rozvoj dětí. Cílem je propojovat různé nenásilné alternativy z celého světa a vytvořit nový mainstream založený na tvořivém potenciálu lidí, souladu s přírodou a lidmi kolem nás; mainstream v jehož středu je láska, jednota a respekt ke všemu živému.
V budoucnu bychom rádi vybudovali fyzické zcela soběstačné komunitní centrum, uvnitř kterého se bude rozvíjet paralelní nenásilný systém zabezpečující lidem kvalitní a naplněný život.

4webV rámci Nenásilných alternativ nyní vzniká určitý prototyp zcela soběstačného prostoru v zahrádkářské kolonii v Praze. Na místě se staví soběstačný skleník na principu Zemělodě (Earthship) s vlastním sběrem a recyklací dešťové vody, čističkou odpadních vod, solární elektřinou a termomasou k zateplení. Dále jsou pak na pozemku vytvářeny termální terasovité záhonky a plánuje se využití aquaponie – systému nového tisíciletí pro pěstování rostlin a chovu ryb v jednom. Celý projekt, který bude v budoucnu sloužit jako návštěvní a vzdělávací centrum, je také unikátní tím, že se ke stavbě znovu využívá odpad jako například pneumatiky, pet lahve nebo plechovky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *